Jak najlepiej wykorzystać możliwości swojego makijażu?

Czy masz problem z doborem odpowiedniego makijażu do swojego typu skóry i karnacji? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na dobór odpowiedniego makijażu, ale aby uzyskać lepszy efekt, powinnaś skupić się na następujących aspektach:

Kolor skóry

Tonacja oczu

Rodzaj włosów

Twój wiek

Rodzaj makijażu

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnych odcieni skóry, ale to nie ma znaczenia, ponieważ jest to najważniejszy czynnik przy wyborze makijażu.

Musimy znać kolor swojej karnacji. Jeżeli jest ona jaśniejsza niż cień do powiek, należy wybrać ciemniejsze odcienie. Jeżeli natomiast Twoja skóra jest ciemna, możesz użyć jaśniejszych odcieni.

Jeżeli Twoja skóra ma taki sam odcień jak cień do powiek, możesz użyć tego samego odcienia. Jeżeli masz żółtawy odcień skóry, możesz użyć żółtego cienia, a jeżeli masz niebieski odcień skóry, możesz użyć niebieskiego cienia.

Teraz czas porozmawiać o odcieniu Twoich oczu. Jeżeli Twoje oczy są jaśniejsze niż skóra, możesz wybrać jaśniejsze odcienie cieni do powiek.

Jeżeli oczy są ciemniejsze niż skóra, można użyć ciemniejszych odcieni cieni do powiek.

Na koniec, porozmawiajmy o rodzaju Twoich włosów. Jeżeli masz krótkie włosy, możesz wybrać fryzury krótkie. Jeżeli masz długie włosy, możesz spróbować dłuższych fryzur.

Teraz możesz wykonać podstawowy makijaż, odpowiedni dla Twojego odcienia skóry i rodzaju włosów.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis, a jeśli nie, podziel się nim z przyjaciółmi.