Rekrutacja w salonie beauty. Na co warto zwrócić uwagę?

Znalezienie idealnego pracownika to cel każdego rekrutującego. Rekrutacja w salonie beauty. Na co warto zwrócić uwagę?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę w salonie kosmetycznym ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na przygotowanie się do odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Warto w głowie przed spotkaniem z rekrutującym poukładać sobie listę szkoleń, umiejętności, doświadczenia w pracy z klientkami, znajomości trendów kosmetycznych i powodów, dla których chce się podjąć pracę. Rekrutacja w salonie beauty nie musi przysparzać o ból głowy.

NETWORKING A MEDYCYNA ESTETYCZNA. KONIECZNY KROK W STRONĘ ROZWOJU SIECI KONTAKTÓW

Rekrutacja w salonie beauty – najczęstsze pytania

Jednym z kluczy do znalezienia najlepszego pracownika są wysoce sprecyzowane pytania. To one pozwalają ocenić kompetencje i doświadczenie osoby chętnej do pracy, a także jej mocne oraz słabsze strony. Dzięki nim można również zweryfikować zawartość CV. Z drugiej strony, orientacja w najczęściej poruszanych kwestiach podczas podobnych spotkań może znacząco ułatwić rekrutowanemu opanowanie stresu i uporządkowanie wypowiedzi. Jakie pytania padają najczęściej podczas rekrutacji w salonie beauty?

Co lubisz, a czego nie lubisz w byciu kosmetologiem?
Dlaczego jesteś zainteresowany pracą w tym salonie?
Jakie atrybuty lub umiejętności możesz zaoferować temu salonowi?
Czy masz własnych, stałych klientów?
Jakie nowo wprowadzone techniki i trendy w manicure, pedicure i pielęgnacji skóry polecasz najbardziej?
Jak rozmawiasz z klientem, gdy salon jest w pełni obłożony?
Jak ustalasz priorytety podczas planowania czasu w pracy?
Jaki typ środowiska pracy preferujesz?
Kto najbardziej wpłynął na Twoją karierę i jak?
Co powiedzieliby o Tobie Twoi koledzy z poprzedniego salonu?
Gdybyś został zatrudniony, jak długo planowałbyś zostać w naszym salonie?

Rekrutacja w salonie beauty

Jak przygotować się do rekrutacji?

Właściciel salonu kosmetycznego nie tylko powinien mieć listę pytań, które chce zadać osobie zaproszonej na rozmowę. Poszukiwanie dobrej manicurzystki, kosmetyczki czy specjalistów od urody to nie tylko stawianie na osoby o dużych kompetencjach interpersonalnych, ale przede wszystkim technicznych. Spotkanie więc powinno się różnić od standardowych rozmów rekrutacyjnych. Można dodać do nich aspekt praktycznego sprawdzianu, dzięki czemu przetestuje się umiejętności w praktyce. Jeśli nie ma takiej możliwości, ważne, by kandydat lub kandydatka dysponowali portfolio zdjęć i preferowanych przez siebie rozwiązań. Dzięki temu zyska się ogląd praktycznych umiejętności rekrutowanego.

BEAUTY TRENDY NA 2021 ROK

Rekrutacja w salonie beauty ma jedną zaletę, której nie posiadają inne branże. Już na pierwszy rzut oka można bowiem zweryfikować choć część umiejętności pracownika. W końcu eksperci od urody sami są swoimi najlepszymi klientami. Łatwo jest więc oddzielić ludzi, którzy mówią, że coś potrafią od tych, którzy faktycznie pochwalić się mogą sporym wachlarzem umiejętności.

B2Beauty Trends Show
6 maja 2021
PGE Narodowy, Warszawa
Więcej informacji: b2beautytrends.pl

Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

Złotym sponsorem targów B2beauty Trends Show jest  producent produktów i akcesoriów do przedłużania rzęs, Crystal Lashes.

B2Beauty Trends Show Team

Zobacz również

Kluczowe trendy 2022 w branży beauty

Tendencje zmieniają się co rok. Jakie trendy 2022 w branży beauty według „Global Cosmetic Industry” będą na topie? Wśród nich…

Otwarcie salonu beauty. 10 wskazówek

Otwarcie salonu beauty to wyzwanie. Poznaj 10 wskazówek, które pomogą ci na starcie biznesu. Stwórz biznesplan salonu Napisanie biznesplanu powinno…

Pozyskanie klientów w branży beauty – 5 dróg online

Gabinety kosmetyczne to zazwyczaj małe biznesy prowadzone przez kilka osób. Budżety marketingowe nie są w nich wielkie. Jak więc tanim…