Beauty trendy na 2021 rok

Nawet zabiegi pielęgnacyjne nie były odporne na skutki pandemii. Salony były zamknięte, a klienci zostali z dnia na dzień zmuszeni do stania się własnymi fryzjerami, kolorystami i dermatologami. Nauczono się dbać o kulturę piękna w domu. To nadal będzie ważny aspekt w czasie kolejnych 12 miesięcy. Poznaj beauty trendy na 2021 rok.

Beauty trendy na 2021 rok i ich królowa – higiena

Ostatnie dziewięć miesięcy minęły na stawianiu higieny na pierwszym miejscu. Nie inaczej będzie w 2021 roku. Wraz ze szczepionką i coraz większym luzowaniem obostrzeń nie minie zapotrzebowanie na maseczki i płyny do dezynfekcji. Międzynarodowi eksperci twierdzą, że również marki kosmetyczne będą bardziej wyczulone na ten aspekt. Wprowadzą zmiany do receptur, by każdy ich produkt gwarantował oczyszczanie przy jednoczesnym dbaniu o walory zapachowe i estetyczne produktów. Beauty trendy na 2021 rok to przede wszystkim dopasowanie do zmieniających się okoliczności.

Trwałość makijażu to podstawa

Maseczki mocno zweryfikowały wybory makeupowe przeciętnych miłośniczek kolorów. W niepamięć odeszło używanie kosmetyków łatwo ścieralnych. Królowymi 2021 roku będą więc szminki i pomadki w płynie, które pod maseczkami potrafiły wytrzymywać nawet kilka godzin.

Beauty trendy na 2021 rok

Inteligentniejsze gadżety kosmetyczne

Od niszczących włosy laserów dostępnych w domowym użytku i mikroprądowych rolek po zaawansowane technologicznie gadżety do konturowania – z tego wszystkiego można skorzystać we własnych czterech ścianach. Klienci wracają do domowych urządzeń do pielęgnacji skóry i ciała. Marki to zauważyły i wymyślają genialne gadżety zarówno do włosów, jak i skóry. Ułatwiają tym samym rutynę pielęgnacyjną i demokratyzują zabiegi, które kiedyś były dostępne wyłącznie w salonach.

Antybakteryjna pielęgnacja włosów

Przeciętny człowiek dotyka włosów 10 razy w ciągu godziny. Przez to stają się zanieczyszczone drobnoustrojami, których nie widać. Między innymi Safe Hair i BioSilk opracowują antybakteryjną pielęgnację włosów. Produkty (szampony, spraye oczyszczające itp.) z antybakteryjnymi środkami dezynfekującymi mają jednocześnie eliminować zarazki i usuwać brud.

Beauty trendy na 2021 rok

Trychologia i beauty trendy na rok 2021

Pielęgnacja skóry głosy staje się oficjalnie jednym z podstawowych trendów kosmetycznych. Trychologia to jednak nie tylko dobieranie odpowiednich szamponów, masek czy odżywek, ale również działanie od wewnątrz. Według ekspertów, beauty trendy na rok 2021 obejmą osocze bogatopłytkowe (zastrzyki z „płynnego złota”, które przeciwdziałają wypadaniu włosów), stosowanie suplementów pomagających w utrzymaniu zdrowia włosów i zabiegi na poprawę kondycji skóry głowy (na przykład botoks).

Naturalność przede wszystkim

Świadomość ekologiczna konsumentów rośnie z roku na rok. W trendach pojawiała się ona również w 2020 roku, ale obecnie zyskiwać będzie również naturalne podejście do własnej urody. 2021 rok ma być odejściem od prostowania czy nadmiernej stylizacji włosów. To czas postawienia na to, co dała natura.

Więcej o branży beauty będzie można dowiedzieć się podczas B2Beauty Trends Show. Event odbędzie się 6 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie. Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

Złotym sponsorem targów B2beauty Trends Show jest  producent produktów i akcesoriów do przedłużania rzęs, Crystal Lashes.

B2Beauty Trends Show Team

Zobacz również

Ile czasu powinno trwać wykonanie makijażu?

Prowadzisz studio wizażu lub salon kosmetyczny, w którym jedną z usług jest makijaż? Zastanawiasz się ile czasu powinna trwać ta…

Aplikacja do makijażu, siła influencerów i kreatywność. Jak marki makijażowe radzą sobie z ograniczeniami?

Podczas pandemii miłośnicy make upu, stanęli przed dylematem: jak zamówić potrzebne do niego produkty, nie mając możliwości wypróbowywania ich w…

Trendy w makijażu na zimę 2020

Kolejna pora roku, to i kolejne zmiany w świecie beauty! Jaka kolorystyka będzie najmodniejsza w przyszłym sezonie? Sprawdź trendy w…