Zamknięcie branży beauty możliwe? Całkowity lockdown coraz bliżej

Na ile realne jest całkowite zamknięcie branży beauty? Okazuje się, że jest całkiem prawdopodobne. Premier ostrzega przed całkowitym lockdownem.

Całkowity lockdown obowiązywać może już od przyszłego tygodnia. To oznacza, że rząd narzuci nie tylko zakaz wychodzenia z domu poza podstawowymi czynnościami życiowymi (odwiedziny w sklepie, aptece, droga do pracy), ale również zamknie kolejne sektory. Co ciekawe, od soboty z użytku wyłączone będą w większości galerie handlowe (poza sklepami spożywczymi, aptekami, sklepami dla zwierząt), a także kina, teatry, muzea i galerie, które bardzo ucierpiały przez wiosenne obostrzenia. Zamknięcie branży beauty także jest możliwe.

„Kolejnym krokiem jest tylko narodowa kwarantanna”

Jeszcze w środę Mateusz Morawiecki potwierdził, że jeszcze większy rygor jest już całkiem blisko. - Kolejnym krokiem jest tylko narodowa kwarantanna i całkowity lockdown, całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów, żeby powstrzymać najgorsze czyli pęknięcie w całości służby zdrowia – przyznał w przemówieniu.

To oznaczać będzie jedno – zamknięcie branży beauty. Jest to krok dla wielu niezrozumiały z powodu tego, jak duże obostrzenia w samej działalności już obowiązują. Kosmetyczki, fryzjerzy i inni zobowiązani są do używania maseczek, dezynfekcji sprzętu, a także ograniczenia liczby klientów w salonie. Zamknięcie branży beauty „dobije” mniejszych przedsiębiorców, którzy z trudem przetrwali wiosenny obostrzenia.

Póki co premier tylko straszy, przedstawiając swoje warunki. Jeśli liczba nowych zakażeń przekroczy 70-75 na 100 tysięcy mieszkańców, zacznie obowiązywać zakaz przemieszczania się.

Spadek obrotów jest znaczny

Beauty Razem przeprowadziło badania odnoszące się do spadku obrotów poszczególnych firm. W ankiecie brało udział prawie 3000 przedsiębiorców działających w sektorze urodowym. Dane są przygnębiające:
100,00% – 11,17% respondentów – odpowiedź oznacza, że obrót jest zerowy
90,00% – 0,17% respondentów
80,00% – 40,49% respondentów
70,00% – 1,11% respondentów
60,00% – 0,31% respondentów
50,00% – 5,95% respondentów
40,00% – 26,42% respondentów
30,00% – 3,28% respondentów
20,00% – 3,25% respondentów
10,00% – 2,18% respondentów
0,00% – 5,67% respondentów – odpowiedź oznacza, że obrót jest taki sam

Ponadto, kalendarz usług jest pełny w przypadku jedynie 5 procent ankietowanych. 43 procent wskazuje, że zajętych terminów jest tylko jedna trzecia. Średnio salony czekają puste na klientów przez prawie 53 procent czasu.

Potrzeba impulsu

Branży potrzeba impulsu. Przedstawiciele różnych sektorów gospodarki powinni się zjednoczyć, by przetrwać ten trudny czas i obostrzenia narzucane przez rząd. Doskonałymi bodźcami do przyspieszenia rekonwalescencji gospodarki są eventy. Stanowią one podstawę wymiany myśli i wspólnego szukania rozwiązań.

Takiej dawki informacji, wiedzy i praktyki w branży beauty nie ma nigdzie indziej! Zmieńcie przyszłość biznesu 6 maja na PGE Narodowym.

Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

Złotym sponsorem targów B2beuaty Trends Show jest  producent produktów i akcesoriów do przedłużania rzęs, Crystal Lashes.

B2Beauty Trends Show Team

Zobacz również

Ogromny krok w rozwoju branży beauty. B2Beauty Trends Show za nami

Pierwsza edycja B2Beauty Trends Show za nami. Była to wyjątkowa okazja do zagłębienia się w tajniki branży beauty i poznanie…

B2Beauty Trends Show [PROGRAM WYDARZENIA]

6 września, PGE Narodowy w Warszawie i event B2Beauty Trends Show, czyli najbardziej merytoryczne wydarzenie poświęcone branży beauty w Polsce.…

Wszystko, co chcesz wiedzieć o branży beauty. B2Beauty Trends Show

B2Beauty Trends Show to przełomowe wydarzenie w branży beauty. To nie tylko merytoryczna wiedza, ale również przegląd innowacji i biznesowych…