Ile czasu powinno trwać wykonanie makijażu?

Prowadzisz studio wizażu lub salon kosmetyczny, w którym jedną z usług jest makijaż? Zastanawiasz się ile czasu powinna trwać ta usługa i ile klientek jesteś w stanie obsłużyć jednego dnia?

Warto zaznaczyć, że branża wizażu kwitnie głównie w weekendy. To wtedy jest najwięcej imprez, na które Panie chcą wyglądać oszałamiająco. A Ty jako wizażystka masz ograniczony czas, żeby wykonać jednego dnia jak najwięcej usług.

Jeśli makijaż to nie tylko Twoje hobby, ale zajmujesz się nim profesjonalnie i jest to Twoje jedyne źródło utrzymania, to tym bardziej powinnaś pomyśleć o optymalizacji czasu pracy, by móc obsłużyć jak najwięcej klientów i zmaksymalizować swoje zarobki.

Czy krótszy czas pracy oznacza gorszą jakość wykonanej usługi?

Jeśli Twoje umiejętności są niewielkie i dopiero zaczynasz – TAK. Jeśli masz wypracowany system tricków przyspieszających pracę – NIE. Wszystko zależy od Ciebie i wymagań Twojego klienta. Tak samo makijaż, którego wykonanie trwa 2 godziny może być niesatysfakcjonujący, jak i makijaż, który trwa 25 minut może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pełny makijaż w 25 minut? Tak, jestem w stanie nauczyć Cię pracować w takim tempie. To możliwe i Twoje klientki również to docenią – a moje klientki mogą o tym poświadczyć! :) Oczywiście taki czas nie musi to być regułą, ale Ty jako wizażystka powinnaś umieć dostosować się do każdych warunków i nie stresować się na przykład wtedy, kiedy klientka się spóźni albo kiedy Twojej stałej klientce wypadnie spontaniczna okazja i prosi o „szybki makijaż” między innymi klientkami. Można oczywiście odmówić… ale można też się przeorganizować i niewielkim kosztem chwilowego przyspieszenia tempa zadowolić wszystkie Panie.

Aktualne trendy w makijażu

Nawiązując do zoptymalizowanego czasu pracy, należy również wspomnieć o panujących obecnie trendach w makijażu, które zdecydowanie sprzyjają szybkiemu wykonaniu. W dużym skrócie -  intensywne, mocne makijaże, których wykonanie zabiera więcej czasu, nie są już tak pożądane jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie panuje moda na jak najbardziej naturalny wygląd i makijaże typowo upiększające. Czyli to twarz i podkreślenie jej atutów ma grać główną rolę, a nie sam makijaż i jego detale. Co nie oznacza, że ma on być niedopracowany! Nie w tym rzecz. Po prostu idealny makijaż, na przykład oka nie musi się składać z 15 elementów. 5 również zadowoli większość Pań. Skąd o tym wiem? Z mojego 8-letniego doświadczenia i setek, jak nie tysięcy zadowolonych klientek.

 

Autor:

Aleksandra Rakowska, założycielka marki Rakowska GLOW. Artystka i wizjonerka, która zawodowe poprzeczki stawia coraz wyżej. Z wykształcenia kosmetolog, z pasji i zamiłowania wizażystka. Jest przekonana, że absolutnie każda kobieta jest piękna. Skąd ta pewność? Po prostu.. potrafi to piękno wydobyć, a także uczyć je wydobywać! Makijaż towarzyszy jej od 16 roku życia i już wtedy przerodził się w pomysł na przyszłość. W wieku 24 lat ma już 8-letnie doświadczenie w branży! Potrafi wykonać absolutnie wszystkie rodzaje makijażu, na każdej twarzy. Prowadzi szkolenia i pokazy makijażowe zarówno na własny użytek jak i dla wizażystów. Ma własne, autorskie techniki na idealne blendowanie, pigmentację koloru, odcinanie cut crease, idealną kreskę, czystość makijażu, a także tempo pracy. Bije rekordy jeśli chodzi o czas! Dlatego dedykuje swoje szkolenia szczególnie wizażystom, którzy chcą zoptymalizować czas pracy i zmaksymalizować efekt, co pozwoli przyjąć większą ilość klientów niż dotychczas.

Zobacz również

Beauty trendy na 2021 rok

Nawet zabiegi pielęgnacyjne nie były odporne na skutki pandemii. Salony były zamknięte, a klienci zostali z dnia na dzień zmuszeni…

Najlepszy makijaż sylwestrowy. Sprawdź trendy na 2020 rok!

Choć w tym roku imprezy przyjdzie nam organizować w mniejszym gronie, Sylwester zawsze jest okazją do świętowania! Sprawdź, na co…

Aplikacja do makijażu, siła influencerów i kreatywność. Jak marki makijażowe radzą sobie z ograniczeniami?

Podczas pandemii miłośnicy make upu, stanęli przed dylematem: jak zamówić potrzebne do niego produkty, nie mając możliwości wypróbowywania ich w…