Manicure tytanowy największym trendem kosmetycznym w 2021 roku!

Manicure tytanowy to największy trend kosmetyczny 2021 roku. Jeśli zatem wciąż zastanawiasz się nad tym, czy wprowadzić go do swojego salonu, nie czekaj. To doskonały moment na rozwój twojego biznesu, gdyż eksperci szacują, że kobiety oszaleją na punkcie tej metody! Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane na jego temat pytania.

Jaka jest historia manicure tytanowego w Polsce?

Manicure tytanowy do Europy został wprowadzony przez firmę V&K Cosmetic. Produkty dystrybuowane ze Stanów Zjednoczonych szybko skradły serca polskich stylistów paznokci, którzy docenili metodę za jej wysoką jakość, szybkość pracy i brak zastosowania lampy UV/LED. Firma po kilku latach, wykorzystując swoją ogromną wiedzę i doświadczenie na temat manicure tytanowego, w odpowiedzi na potrzeby stylistów, stworzyła markę LART – pierwsze polskie produkty do manicure tytanowego, które były dostosowane do wymagań naszego rynku. W ciągu zaledwie roku większość salonów w Polsce pokochała LART, a obecnie produkty dostarczane są już do 26 krajów w całej Europie.

Który system do manicure tytanowego wybrać?

LART oferuje dwie linie produktowe. LART Pro - to linia dla stylistów paznokci, a jej słowo klucz to przede wszystkim rozwój. W LART Pro praca odbywa się na 3 preparatach płynnych o wyjątkowych składach, potwierdzonych certyfikatami dermatologicznymi. Ponadto do dyspozycji klientów jest ponad 250 kolorów LART Pro oraz kolory LART Supreme. To w sumie 350 kolorów i produkty do aplikacji frencha. To linia dedykowana stylistom paznokci, ale nie tylko – firma zapewnia pełne zaplecze instruktorskie, które wspiera w pracy z tą metodą i zapewnia odpowiednie przeszkolenie. Ponadto oferuje pełne wsparcie w rozwoju biznesu. Linia LART Supreme - to linia dla osób, dla których stylizacja paznokci to pasja i chcą tę pasję przekuć w sposób na biznes oraz dla stylistów, którzy chcą szybko i łatwo wprowadzić manicure tytanowy do swojego salonu. System jest łatwiejszy, niż LART Pro, dlatego szczególnie polecany jest na start. Pracujemy w nim na 1 preparacie płynnym, zamiast 3, a pudry zostały wzbogacone o specjalną technologię szybkoschnącą, dzięki czemu manicure tytanowy wykonuje się nawet w 30 minut. To aktualnie najbardziej zaawansowany technologicznie system do manicure tytanowego na całym świecie. Wszystkie produkty są wegańskie i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa dermatologicznego.

Czy manicure tytanowy to dobra inwestycja?

Tak! Inwestycja ta zwraca się już po 5-10 wykonanych stylizacjach, przy założeniu, że średnia cena wykonania manicure tytanowego wyniesie około 90 zł. Przy zakupie większego pakietu startowego za 1000, inwestycja zwróci się już po około 15 wykonanych stylizacjach (kwota ta nie obejmuje akcesoriów do wykonania manicure, tj. pilniki, waciki czy bloki polerskie). Co więcej, koszt wykonania jednej pełnej stylizacji wynosi 4-6 zł, w zależności od ceny produktów.

Produkty do manicure tytanowego są również bardzo wydajne. Jeden puder kolorowy o pojemności 28 g wystarcza na około 50 stylizacji, puder budujący o pojemności 56 g – na około 100 stylizacji, a preparaty płynne na około 40-50 klientek. Ta szybka kalkulacja, w bardzo przejrzysty sposób pokazuje, że wprowadzenie manicure tytanowego do salonu, może stanowić doskonały sposób na rozwój naszego biznesu.
To także odpowiedź na rynkowe trendy! Konsumenci poszukują bezpiecznych metod stylizacji paznokci, opartych na prostych składach i bez użycia lampy UV/LED.

Manicure tytanowy

Jak wygląda aplikacja manicure tytanowego?

Aplikację manicure tytanowego rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania naturalnej płytki. Następnie aplikujemy bazę i zanurzamy paznokieć w pudrze budującym. Budujemy paznokieć, a następnie opracowujemy tak, by całość wyglądała efektownie, ale naturalnie. Kolejny etap to aplikacja koloru. Nakładamy go, w pierwszej kolejności malując paznokieć bazą i zanurzając paznokieć w pudrze – tym razem kolorowym. Tę czynność powtarzamy. Utwardzamy całość preparatem wysuszającym, delikatnie opracowujemy i na koniec aplikujemy top, który nadaje paznokciom piękny, długotrwały połysk. Jeśli wolisz pracować na jednym preparacie płynnym, zamiast trzech, wypróbuj LART Gel Supreme, gdzie baza, aktywator i top zawarte są w jednym produkcie! Jeżeli jednak wolisz pracę na tradycyjnym systemie do manicure tytanowego, doskonałym wyborem będzie LART Pro.

Czy to prawda, że manicure tytanowy chroni naturalną płytkę?

Tak, manicure tytanowy to bardzo trwała metoda, a materiał jest twardy, zatem chroni naturalną płytkę paznokcia przed jakimikolwiek uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto zawiera bardzo bezpieczne formuły (nawet dla osób leczonych onkologicznie!), dzięki czemu jest idealny nawet do bardzo osłabionej i cienkiej płytki. W pudrach znajdują się substancje antyseptyczne i dezynfekujące, stosowane w kosmetykach przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych. To pokazuje, że produkty są całkowicie bezpieczne!

Czy to prawda, że manicure tytanowy wykonuje się bez lampy UV/LED? Czy w związku z tym można za jego pomocą przedłużać paznokcie?

To prawda, manicure tytanowy wykonuje się bez użycia lampy UV/LED. Paznokcie utwardza się za pomocą bezpiecznego preparatu wysuszającego, który działa błyskawicznie po nałożeniu! Tak przygotowany manicure jest mocny i odporny na uderzenia. Umożliwia to również przedłużanie paznokci na szablonie i tipsie do dowolnej długości.

Czy to prawda, że manicure tytanowy niszczy paznokcie? Czy po ściągnięciu płytka jest osłabiona?

Nie, manicure tytanowy nie niszczy paznokci, a wręcz je chroni. Dowodem na to są miliony zachwyconych tą metodą klientów na całym świecie! Wyłącznie nieodpowiednie usunięcie materiału, zła praca pilnikiem, frezarką, niewłaściwe przygotowanie płytki paznokcia, może zniszczyć lub osłabić płytkę.

Czy manicure tytanowy jest bezpieczny i nie uczula?

Tak, manicure tytanowy to metoda całkowicie bezpieczna zarówno dla klientek, jak i stylistek paznokci. LART dba o paznokcie podopiecznych fundacji Rak & Roll – produkty są bezpieczne nawet dla wrażliwej i osłabionej płytki pacjentek onkologicznych. Jest również całkowicie nieinwazyjny dla kobiet w ciąży! Produkty zawierają substancje antyseptyczne i nie przenikają do krwioobiegu. Nie ma zatem problemu z wielokrotnym zanurzaniem palca w jednym pudrze przez wiele osób – wszystko pozostaje sterylne i bezpieczne. Należy jednak pamiętać, że nie ma w przyrodzie składnika, który nie uczula. W zależności od organizmu człowieka, uczulić mogą nawet składniki naturalne. Niemniej manicure tytanowy jest metodą, w przypadku której odsetek jakichkolwiek uczuleń jest znikomy. Jest on zdecydowanie najmniejszy spośród wszystkich metod stylizacji dostępnych na rynku!

Jaka jest trwałość manicure tytanowego?

Manicure tytanowy utrzymuje się na paznokciach bez odprysków i zarysowań aż do następnej wizyty! Rekordzistki noszą stylizacje nawet 6-7 tygodni. Pamiętajmy jednak, że nie jest to dla nas dobre – odrost jest bardzo widoczny i paznokcie wyglądają nieestetycznie. Łatwiej wówczas również o urazy mechaniczne i uszkodzenia. Korektę paznokci tytanowych warto wykonywać po około 3-4 tygodniach.

W jaki sposób usuwa się manicure tytanowy?

Są trzy sposoby usunięcia manicure tytanowego z paznokci. Stylistki mogą wykonać korektę za pomocą frezarki – polega to na ściągnięciu koloru lub french manicure do warstwy budującej i aplikacji nowych warstw. Dzięki temu nie ściągamy materiału aż do płytki, co wpływa na lepszą kondycję naszych naturalnych paznokci. Drugą metodą jest znany stylistkom kompres z acetonu. Trzeci sposób to moczenie paznokci w acetonie, ale z dodatkiem odżywczej, witaminowej oliwki. Miseczkę z acetonem i oliwką ogrzewa się w ciepłej wodzie. Dzięki temu usunięcie produktu trwa dosłownie pięć minut, a oliwka w tym czasie odżywia i dodatkowo nawilża skórki.

Czy w manicure tytanowym można zdobić paznokcie?

W manicure tytanowym mamy ogromne możliwości wykonywania zdobień – zarówno farbkami akrylowymi, ozdobami, cyrkoniami, stemplami, folią transferową czy stylografem. Ważne jednak, aby nie łączyć efektów dedykowanych stylizacjom hybrydowym czy żelowym, wykonywanych za pomocą utwardzenia ich w lampie UV/LED. To całkowite zaprzeczenie idei paznokci tytanowych! Stosując możliwości dedykowane stylizacji tytanowej mamy ogrom możliwości!

Więcej o salonach kosmetycznych będzie można dowiedzieć się podczas B2Beauty Trends Show. Event odbędzie się 6 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie. Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

B2Beauty Trends Show Team

artykuł sponsorowany