Najlepszy sposób na kryzys w branży beauty

Lockdown z marca, kwietnia i maja bardzo mocno odbił się na branży beauty. Najlepszym sposobem na kryzys jest znalezienie platformy, która ją zjednoczy i da narzędzia do walki o przetrwanie.

Obraz branży beauty w czasie pandemii uległ mocniej zmianie. Z konkurencyjnego, dynamicznie rozwijającego się sektora w pełni rozkwitu pewnym momencie zeszedł na dalszy plan. Mimo obostrzeń sanitarnych nie można było prowadzić działalności gospodarczej. Niektórzy wykonywali zabiegi „w podziemiu”, jednak był to proceder szeroko tępiony przez władze. Kryzys narastał.

Ponowne otwarcie branży niewiele zmieniło. Nie wszyscy klienci wrócili do salonów. Wcześniejsze tygodnie spędzili w końcu na praktykowaniu domowych zabiegów. Dodatkowo, sektorowi przepadł cały sezon ślubny, podczas którego w okresie wiosennym zarabiał najwięcej. Chwilowe zluzowanie obostrzeń było pozytywnym bodźcem, jednak kolejne zapowiedzi rządu w temacie lockdownu ponownie nieco zahamowały rynek.

Najlepszy sposób na kryzys w branży beauty

Choć widmo całkowitego lockdownu oddala się z każdym dniem, nie ulega wątpliwości, że branży potrzeba mocnego bodźca do działania. Platformy, która pomoże wzbudzić dyskusję, i dzięki której przedstawiciele tego sektora gospodarki będą mogli rozmawiać na temat lepszego „jutra”. To ona stanowić będzie podstawę dynamizacji rozwoju. Da również możliwość wypracowania nowych dróg wyjścia z kryzysu i zabezpieczenia się przed kolejnymi wahaniami rynku.

Tą płaszczyzną są eventy. Dlaczego są one tak istotne dla poszczególnych przedsiębiorców?

1. To najlepsza forma reklamy. Na eventy przychodzą osoby zainteresowane ich tematyką, ci, którzy chcą zgłębiać wiedzę lub inwestować. Jakże efektywniej jest postawić na ten sposób działania niż na standardową reklamę!
2. Stawianie na angażującą formę prezentacji marki. Można w o wiele ciekawszy sposób przedstawić swoją ofertę i bardziej zaangażować odbiorcę.
3. Integracja firmy. Eventy dają możliwość spotkania dużej bazy biznesowej i nawiązania nowych kontaktów. W czasach kryzysu to niezbędne, by zabezpieczyć przyszłość przedsiębiorstwa.
4. Media po Twojej stronie. Eventy są również doskonałą okazją do tego, by zwrócić na siebie uwagę mediów. Ciekawe stoisko, porywający wykład ekspercki – one sprawią, że przedsiębiorstwo będzie miało dobrą prasę.
5. Prezentacja w sektorze premium. Eventy to metoda marketingowa dla wybranych. Decydują się na nią firmy o dużym prestiżu i te, które przede wszystkim mają co pokazać. Zaprezentowanie się wśród rynkowych potentatów dla każdego przedsiębiorcy jest znakiem prestiżu.

kryzys

W czasach kryzysu stawiaj na najlepszych

Grupa IC od dziesięciu lat jest pewnym partnerem, zajmującym się organizacją kongresów, targów i najlepszych wydarzeń branżowych w Polsce i Europie. Naszym świadectwem jakości jest fakt, że mimo zmieniającej się sytuacji pandemicznej organizowane przez nas eventy cieszą się niesłabnącą popularnością i biją kolejne rekordy. W bezpiecznych warunkach udało się zorganizować między innymi FIWE Fitness Trade Show (największe targi branży fitness w Europie), National Sales Congress (branżowe wydarzenia dedykowane managementowi i zarządzaniu) czy też Marketing Management Congress (który przyciągnął specjalistów z zakresu marketingu). Istniejemy po to, by wspierać przedsiębiorców. Naszym nadrzędnym celem jest sukces naszych partnerów, który liczony jest w nawiązywaniu kolejnych satysfakcjonujących relacji biznesowych.

Postaw razem z nami na pewną przyszłość branży beauty. Już dziś zostań wystawcą na B2Beauty Trends Show 6 maja na PGE Narodowym.

Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

Złotym sponsorem targów B2beuaty Trends Show jest  producent produktów i akcesoriów do przedłużania rzęs, Crystal Lashes.

B2Beauty Trends Show Team

Zobacz również

Ogromny krok w rozwoju branży beauty. B2Beauty Trends Show za nami

Pierwsza edycja B2Beauty Trends Show za nami. Była to wyjątkowa okazja do zagłębienia się w tajniki branży beauty i poznanie…

B2Beauty Trends Show [PROGRAM WYDARZENIA]

6 września, PGE Narodowy w Warszawie i event B2Beauty Trends Show, czyli najbardziej merytoryczne wydarzenie poświęcone branży beauty w Polsce.…

Wszystko, co chcesz wiedzieć o branży beauty. B2Beauty Trends Show

B2Beauty Trends Show to przełomowe wydarzenie w branży beauty. To nie tylko merytoryczna wiedza, ale również przegląd innowacji i biznesowych…