B2Beauty Trends Show bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej
Pandemia a branża beauty. Jakie obostrzenia obowiązują w strefach?

Ostatnie dwa tygodnie to czas wzmożonej aktywności koronawirusa w Polsce. Pandemia nabiera na sile, a zakażonych przybywa. Jakie obostrzenia obowiązują w branży beauty?

Ponad 126 tysięcy przypadków, 80 tysięcy ozdrowiałych i 3000 zgonów to bilans pandemii koronawirusa od marca 2020 roku. W ciągu dwóch tygodni dzienna liczba zakażonych wzrosła z 1300 przypadków do nawet 5300. Od soboty premier wprowadził w całej Polsce żółtą strefę z zachowaniem powiatów czerwonych. To oznacza, że liczba obostrzeń wzrosła.

Pandemia a obostrzenia

Po raz kolejny wraz z narzuceniem stref wzrosły obostrzenia. W powiatach czerwonych działalności prowadzić nie mogą między innymi parki rozrywki czy dyskoteki, co dla ich właścicieli jest bardzo dużą trudnością. W kościołach może przebywać tylko 50 procent normalnego obłożenia budynku, a w transporcie publicznym miejsca siedzące ograniczone są do połowy lub 30 procent wypełnienia razem ze stojącymi.

Dużo mniejsze obciążenia dotykają strefy żółtej. W siłowni lub w klubie znajdować się może nie więcej niż 1 osoba na 7 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi. Na meczach w halach przebywać może tylko 25 procent widowni, a usta i nos muszą być zasłonięte. Jeśli chodzi o aquaparki, obłożenie ma wynosić 75 procent. Ponadto, warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

obostrzenia

Obostrzenia w branży beauty

W czasach największego, kwietniowego lockdownu zawieszona została działalność w branży beauty. By zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia, rząd zadecydował, że salony urody, tatuażyści i fryzjerzy nie będą mogli przyjmować klientów. Doprowadziło to do zamknięcia wielu obiektów i długofalowych kłopotów finansowych innych.

Obecne wprowadzenie żółtej strefy w całej Polsce wiąże się dla branży ze zmianami. W miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci. W przypadku, gdy klient wymaga opieki – także jego opiekun. Ponadto, pracownicy powinni nosić maseczki, podobnie jak klienci, jeśli tylko zabieg na to pozwala. Pomiędzy stanowiskami obowiązuje 1,5 metra odległości.

Branża beauty liczy straty

Lockdown i pandemia zmieniły przyzwyczajenia klientów. Najnowsze badania w branży beauty pokazują, że 80,5 procenta pytanych specjalistów fryzjerstwa i kosmetologii oceniło sezon letni jako gorszy niż zeszły sezon zimowy. Na porównywalny, wskazało 11,6 procent pytanych, a lepszy (lub trochę lepszy) wskazało 8 procent. Spadki w dochodach poszczególnych przedsiębiorstw wynoszą od 30 do nawet 50 procent.

Więcej o sposobach organizacji pracy salonów kosmetycznych będzie można dowiedzieć się podczas B2Beauty Trends Show. Event odbędzie się 16 lutego 2021 na PGE Narodowym w Warszawie. Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

B2Beauty Trends Show Team

Zobacz również

Jak dobrze zorganizować czas pracy salonu? Obsługa klienta za pomocą aplikacji

Gabinet wynajęty, meble kupione, oferta przygotowana. Co jeszcze zrobić przed otwarciem salonu? Zainwestować w program do rejestracji terminów zabiegów, dzięki…

Eko przyszłością branży beauty? Polacy mówią: tak!

W obecnych czasach coraz większa grupa konsumentów jest świadoma zagrożeń czyhających na środowisko i naturę ze strony branży beauty. Trend…

Nowa rzeczywistość, nowa branża eventowa. Jej drugie imię to „bezpieczeństwo”

Czas na pytania już minął. Teraz moment na odpowiedzi. Branża eventowa zmieniła się w imię bezpieczeństwa. Żeby w czasach kryzysu…