Pandemia a branża beauty. Jakie obostrzenia obowiązują w strefach?

Ostatnie dwa tygodnie to czas wzmożonej aktywności koronawirusa w Polsce. Pandemia nabiera na sile, a zakażonych przybywa. Jakie obostrzenia obowiązują w branży beauty?

Ponad 126 tysięcy przypadków, 80 tysięcy ozdrowiałych i 3000 zgonów to bilans pandemii koronawirusa od marca 2020 roku. W ciągu dwóch tygodni dzienna liczba zakażonych wzrosła z 1300 przypadków do nawet 5300. Od soboty premier wprowadził w całej Polsce żółtą strefę z zachowaniem powiatów czerwonych. To oznacza, że liczba obostrzeń wzrosła.

Pandemia a obostrzenia

Po raz kolejny wraz z narzuceniem stref wzrosły obostrzenia. W powiatach czerwonych działalności prowadzić nie mogą między innymi parki rozrywki czy dyskoteki, co dla ich właścicieli jest bardzo dużą trudnością. W kościołach może przebywać tylko 50 procent normalnego obłożenia budynku, a w transporcie publicznym miejsca siedzące ograniczone są do połowy lub 30 procent wypełnienia razem ze stojącymi.

Dużo mniejsze obciążenia dotykają strefy żółtej. W siłowni lub w klubie znajdować się może nie więcej niż 1 osoba na 7 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi. Na meczach w halach przebywać może tylko 25 procent widowni, a usta i nos muszą być zasłonięte. Jeśli chodzi o aquaparki, obłożenie ma wynosić 75 procent. Ponadto, warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

obostrzenia

Obostrzenia w branży beauty

W czasach największego, kwietniowego lockdownu zawieszona została działalność w branży beauty. By zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia, rząd zadecydował, że salony urody, tatuażyści i fryzjerzy nie będą mogli przyjmować klientów. Doprowadziło to do zamknięcia wielu obiektów i długofalowych kłopotów finansowych innych.

Obecne wprowadzenie żółtej strefy w całej Polsce wiąże się dla branży ze zmianami. W miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci. W przypadku, gdy klient wymaga opieki – także jego opiekun. Ponadto, pracownicy powinni nosić maseczki, podobnie jak klienci, jeśli tylko zabieg na to pozwala. Pomiędzy stanowiskami obowiązuje 1,5 metra odległości.

Branża beauty liczy straty

Lockdown i pandemia zmieniły przyzwyczajenia klientów. Najnowsze badania w branży beauty pokazują, że 80,5 procenta pytanych specjalistów fryzjerstwa i kosmetologii oceniło sezon letni jako gorszy niż zeszły sezon zimowy. Na porównywalny, wskazało 11,6 procent pytanych, a lepszy (lub trochę lepszy) wskazało 8 procent. Spadki w dochodach poszczególnych przedsiębiorstw wynoszą od 30 do nawet 50 procent.

Więcej o sposobach organizacji pracy salonów kosmetycznych będzie można dowiedzieć się podczas B2Beauty Trends Show. Event odbędzie się 6 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie. Zarejestruj się już dziś!

Sprawdź nas także na Facebooku:

B2Beauty Trends Show

B2Beauty Trends Show Team

Zobacz również

Ogromny krok w rozwoju branży beauty. B2Beauty Trends Show za nami

Pierwsza edycja B2Beauty Trends Show za nami. Była to wyjątkowa okazja do zagłębienia się w tajniki branży beauty i poznanie…

B2Beauty Trends Show [PROGRAM WYDARZENIA]

6 września, PGE Narodowy w Warszawie i event B2Beauty Trends Show, czyli najbardziej merytoryczne wydarzenie poświęcone branży beauty w Polsce.…

Wszystko, co chcesz wiedzieć o branży beauty. B2Beauty Trends Show

B2Beauty Trends Show to przełomowe wydarzenie w branży beauty. To nie tylko merytoryczna wiedza, ale również przegląd innowacji i biznesowych…